ترجمه کتاب


"کتاب دفترچه راهنمای طراحی پرماکالچر" 
«اکنون واضح است که وحدت بین مردم از پایبندی مشترک به یک سری اصول اخلاقی ناشی می شود. هرکسی می‌تواند مسیر متفاوتی را با سرعت خود و در محدوده منابع خود طی کند، هر چند که هدفشان یکسان باشد، که در مورد ما زمینی پر جنب و جوش، پیچیده و پایدار است.»

بیل مولیسون
“Permacultura – Manuale di Progettazione”
“È evidente ormai che l’unità tra le persone proviene dalla comune adesione a una serie di principi etici. Ciascuno può percorrere una strada diversa, con i propri tempi ed entro i limiti delle proprie risorse, tutti però puntando allo stesso obiettivo, che nel nostro caso è quello di una Terra palpitante, complessa e sostenibile.”

– Bill Mollison
پروژه ترجمه "کتاب دفترچه راهنمای طراحی پرماکالچر " از طریق یک کمپین سرمایه گذاری جمعی با هدف کل جامعه فارسی زبانان انجام خواهد شد که برای اشتیاق یا ماموریت، با پرماکالچر (فرهنگ پایدار) سروکار دارد.
در واقع، پرماکاچر، همه ما را متحد می کند، زیرا رویکردی روشن و کاربردی دارد و برای کمک به تصمیم گیری در زندگی واقعی، پیگیری خودکفایی، ایجاد مناظر جدید، بازسازی جنگل های آسیب دیده و سبک کردن "وزن" خود در این سیاره نوشته شده است. پس چه بهتر که بتوانیم همه در ترجمه آن شریک باشیم.
محتویات کتاب
"کتاب دفترچه راهنمای طراحی پرماکالچر " برای معلمان، دانش‌آموزان و طراحان نوشته شده است، متن کلی این  کتاب برای مطالعه دقیق تر بر دنیای پرماکالچر (فرهنگ دائمی) است. که شامل 14 فصل و 576 صفحه در نسخه انگلیسی می باشد و متن این کتاب مرجع رسمی برای دوره های 72 ساعته طراحی پرماکالچر است که در سطح بین المللی به عنوان PDC (گواهی طراحی پرماکالچر) شناخته می شود.
کل کتاب تنها با تکیه بر زمان، انرژی و منابع مالی کسانی که ایمان دارند که بشر میتواند دنیایی بهتر در اختیار آیندگان بگذارد، ترجمه خواهد شد.

شروع این پروژه در بهار  (2022)1401 با مطالعه محتوای متن آغاز شده.
بعد از شکل گیری تیم مترجمان، متخصصان و ایجاد یک بستر مناسب برای کمپین سرمایه گذاری جمعی شروع به برنامه ریزی و زمان بندی کاری می کنیم، تهیه صفحه آرایی چاپی، تقسیم بندی فصل ها با توجه به مهارت های علمی و ادبی گروه و در نهایت ترجمه واقعی انجام خواهد شد.

کار های گروهی شامل مرحله ای از بازبینی دقیق علمی و زبانی خواهد بود که توسط متخصص زبان شناس انجام خواهد گرفت، مترجم حرفه ای، مطابق با قرارداد با خانه انتشاراتی استرالیایی که کلیه حقوق را در اختیار دارد، تأیید خواهد شد.

ما هر کاری که در توانمان داریم، با فداکاری و اشتیاق انجام خواهیم داد.

به ما بپیوندید:
با تشکر از شما برای پیوستن به پروژه در هر راهی که تصمیم به انجام آن دارید، متشکرم.


این کتاب نحوه طراحی سکونتگاه های انسانی پایدار و حفظ و ارتقای سیستم های طبیعی را نشان می دهد. این شامل جنبه هایی از طراحی و مدیریت یک اکوسیستم است که در اقلیم های مختلف کشت می شود، از اصول و روش های طراحی گرفته تا درک الگوهای طبیعی، عبور از عوامل اقلیمی، آب، خاک، حرکات زمین، تکنیک ها و استراتژی ها بر اساس نوع آب و هوا، آبزی پروری. تا ملاحظات اجتماعی، حقوقی و اقتصادی. […] اگر به اتلاف انرژی پایان ندهیم، در آینده نزدیک شاهد پایان تمدن - آنطور که می دانیم - به دلیل آلودگی های انسانی و تغییرات آب و هوایی خواهیم بود. برای بازنگری در سیاست‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی و خود چارچوب سیاسی، با در نظر گرفتن خودکفایی در مقیاس منطقه‌ای یا اجتماعی، به استراتژی‌هایی فوری نیاز است. مثال در کتاب کم نیست. امید این است که این کتابچه راهنما به یک بحث پایان ناپذیر جهانی دامن بزند و به سوی آینده ای سوق دهد که حداقل امکان وجودی شایسته را برای فرزندان ما تضمین کند."

بیل مولیسون، "پرماکالچر - کتابچه راهنمای طراحی"پیوستن به این پروژه 

فقط گروهی از رویاپردازان که با شور و شوق عمیق حرکت می کنند و با اصول صحیح هدایت می شوند می توانند با پروژه ای به این بزرگی ازدواج کنند. همه با این درک که هر مهارتی مسئولیتی را ایجاد می کند و می بایست آن را در دسترس دیگران قرار داد، مهارت های خود و زمان و انرژی برای دستیابی به تنها هدف مشترک خود را به اشتراک می گذارند مشارکتی هم چون در دست گرفتن هم در سخترین شرایط.
تنها با ایمانی مشترک می توانیم نشان دهیم که چگونه حتی یک گروه کوچک م یتواند با موفقیت از طریق کار گروهی هماهنگ، به پروژهای بزرگ دست یابد و آنها را تکمیل کند. 

ما با هم هستیم، در کنارهم 

​​​​​​​


شما هم به ما بپیوندید

برای درک بهتر، کلمه پرماکالچر را باز میکنیم؛ پرماکالچر (Permaculture) ترکیبی از کلمه پرماننت(Premanent)   که به معنی دائمی و پایدار است و کلمه کالچر (Culture)  به دو معنی به کار میرود:  یکی کشت و دیگری فرهنگ. در سال های اولیه از کلمه کشاورزی به جای فرهنگ استفاده میشد ولی امروزه در سیر تکاملی، به فرهنگ دائمی تبدیل شده است و به بیانی زیباتر فرهنگ پایدار نامیده میشود.
در پرماکالچر بسیار به لغت اکولوژی بر میخوریم که لازم میدانم همینجا معنی این کلمه را باز کنم. اکولوژی به معنی بوم شناسی است، بوم‌شناسی در فارسی ترجمه واژگانی از نام لاتین آن یعنی اکولوژی است. ...

از اوبه پرماکالچر حمایت کنید
کمک های مالی سخاوتمندانه شما به ما کمک می کند تا مقالات و رسانه های خبری دنیای پرماکالچر را رایگان ارائه دهیم، و به فارسی زبانان در سراسر جهان آموزش دهیم، الهام باشیم و توانمند تا از طریق پرماکالچر، سبک زندگی پایدارتر و اخلاقی را داشته باشند.در عین حال، جدای، از کمک های فیزیکی و فکری، که می تواند از طریق داوطلبانه انجام دهید، امکان حمایت از پروژه حتی از نظر اقتصادی از طریق تأمین مالی جمعی یا با کمک های داوطلبانه ساده برای کمک به هزینه هایی که به طور اجتناب ناپذیر ایجاد می شود وجود دارد. 

ما فعالان طراحی پرماکالچر می خواهیم با ایجاد یک آکادمی آموزشی، دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و هم چنین رویدادهایی برای انتقال دانش پرماکالچر و ایجاد شبکه‌ های آموزشی و حمایتی برگزار بکنیم و جامعه‌ای با طراحی پرماکالچر در میان فارسی زبانان دنیا به خصوص ایران شکل دهیم و با این کار مفاهیم پرماکالچر را در قالب استانداردهای بین المللی و با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقلیمی و محیط زیستی به فارسی زبانان آموزش داده و شکل گیری شبکه پرماکالچر را راهبری کنیم.

پرماکالچر چیست؟
1.پرماکالچر یک چارچوب خلاّقانه است برای ابداع شیوه های زندگی پایدار.
2.پرماکالچر روشی است عملی مبتنی بر توسعۀ سیستمهای متوازن )از منظر زیست محیطی
​​​​​​​ (، کارآمد و مفید که در همه جا و برای همه کس قابل استفاده است. با بررّسی دقیق راهها و روشهایی که منابع خود را مصرف میکنیم....

درهای اوبه به روی همه باز !
​​​​​​​ به اشتراک گذاشتن و گذراندن لحظات خوب زندگی در طبیعت لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، در یک رویداد شرکت کنید، داوطلب شوید تا یاد بگیرید و اجازه دهید ما هم از شما یاد بگیریم، پس به دنیای اوبه خوش آمدی. اگر کنجکاوی، ایده و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن دارید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

کل پروژه توسط تیمی از داوطلبان پشتیبانی می شود که با عشق به کار خود و علاقه مندی به پروژه، همکاری فعال خود را برای توسعه اوبه اهدا کرده اند و ایمان دارند برای فرهنگی پایدار و بستری مناسب برای آیندگان نیاز است گروهی باشیم که برای فارسی زبانان مسیر را هموار کنیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش