معلمان مرجع: آنا بارتولی، النا پارمیگیانی، لورنزو کاستا

PTM دوره ای به دنبال موضوعات آموزشی پرماکالچر از رزماری مورو، یک معلم مشهور بین المللی با چندین دهه تجربه تدریس پرماکالچر است. 
 برای کسانی طراحی شده است که می خواهند بر اساس روش های یادگیری مشارکتی رزماری تدریس کنند و طرز تفکر ما در مورد آموزش را متحول کند. دوره PTM طوری طراحی شده است که تدریس را تبدیل به یک تبادل متحول کننده و سرگرم کننده برای کسانی کند که قبلاً معلم هستند یا قصد دارند معلم شوند.

روش مورد استفاده: آموزش مسائل پرماکالچر توسط رزماری مورو (راهنمای رایگان به زبان ایتالیایی)

 الزامات مشارکت در این دوره: شرکت کنندگان باید یک دوره 72 ساعته طراحی پرماکاچر (در هر نقطه از جهان) را قبل از تاریخ شروع دوره گذرانده باشند.

انتظارات در دوره PTM - How to Teach Permaculture - دوره آموزشی Permaculture Teacher Course

این دوره به شما این امکان را می دهد که:
پرماکالچر را به عنوان یک استاد، تدریس کنید؛
انتقال مهارت هایی که می تواند زندگی دیگران را تغییر دهد.
انتقال دانش نظری و عملی در فرهنگ دائمی (پرماکالچر) ، به منظور ایجاد تغییر واقعی در دیگران و به حرکت درآوردن کل جوامع.

پس از این دوره، می‌توانید قاطعانه با هر گروهی از مردم ارتباط برقرار کنید و بخشی از یک جامعه یادگیری مداوم شوید که با الهام و حمایت متقابل مشخص می‌شود.

به طور خاص، شما یاد خواهید گرفت که:
طراحی یک دوره کوتاه یا طولانی پرماکالچر  را انجام دهیم.
اصول اخلاقی و نتایج دوره را به وضوح مشخص کنید.
از زبان بدن کافی استفاده کنید و ارتباطات بدون خشونت را توسعه دهید.
منابع یادگیری موثر را طراحی کنیم 
محیط های آموزشی را سازماندهی کنیم 
از مطالب آموزشی به طور مؤثر استفاده کنید 
با طیف وسیعی از افراد با پیشینه ها و فرهنگ های مختلف کار کنید 
استراتژی هایی که تفکر را ارتقاء می بخشد و تجربه عملی را ادغام می کند طراحی کنیم 
را ارتقاء می بخشد و تجربه عملی را ادغام می کند
توضیحات و مفاهیم پرماکالچر را به روشنی ارایه دهیم 
ساختار و عملکرد دوره 72 ساعته طراحی پرماکالچر را توضیح دهید.
پوستر های دیجیتال موثر و جذاب ارائه دهید.
فنون مشارکتی تدریس و ارزشیابی آن ها را به کار بگیریم

​​​​​​​

دوره آموزشی استادی , آموزش معلمان PTM
​​​​​​​
پرماکالچر (فرهنگ پایدار )
مهارت های تغییر زندگی و جهان بینی کل نگر را به دست آورید

برای ثبت نام در دوره ها اینجا کلیک نمایید
قوانین عمومی دوره ها
سیاست بازپرداخت
برای ثبت نام در دوره ها اینجا کلیک نمایید

برای درک بهتر، کلمه پرماکالچر را باز میکنیم؛ پرماکالچر (Permaculture) ترکیبی از کلمه پرماننت(Premanent)   که به معنی دائمی و پایدار است و کلمه کالچر (Culture)  به دو معنی به کار میرود:  یکی کشت و دیگری فرهنگ. در سال های اولیه از کلمه کشاورزی به جای فرهنگ استفاده میشد ولی امروزه در سیر تکاملی، به فرهنگ دائمی تبدیل شده است و به بیانی زیباتر فرهنگ پایدار نامیده میشود.
در پرماکالچر بسیار به لغت اکولوژی بر میخوریم که لازم میدانم همینجا معنی این کلمه را باز کنم. اکولوژی به معنی بوم شناسی است، بوم‌شناسی در فارسی ترجمه واژگانی از نام لاتین آن یعنی اکولوژی است. ...

از اوبه پرماکالچر حمایت کنید
کمک های مالی سخاوتمندانه شما به ما کمک می کند تا مقالات و رسانه های خبری دنیای پرماکالچر را رایگان ارائه دهیم، و به فارسی زبانان در سراسر جهان آموزش دهیم، الهام باشیم و توانمند تا از طریق پرماکالچر، سبک زندگی پایدارتر و اخلاقی را داشته باشند.در عین حال، جدای، از کمک های فیزیکی و فکری، که می تواند از طریق داوطلبانه انجام دهید، امکان حمایت از پروژه حتی از نظر اقتصادی از طریق تأمین مالی جمعی یا با کمک های داوطلبانه ساده برای کمک به هزینه هایی که به طور اجتناب ناپذیر ایجاد می شود وجود دارد. 

ما فعالان طراحی پرماکالچر می خواهیم با ایجاد یک آکادمی آموزشی، دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و هم چنین رویدادهایی برای انتقال دانش پرماکالچر و ایجاد شبکه‌ های آموزشی و حمایتی برگزار بکنیم و جامعه‌ای با طراحی پرماکالچر در میان فارسی زبانان دنیا به خصوص ایران شکل دهیم و با این کار مفاهیم پرماکالچر را در قالب استانداردهای بین المللی و با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقلیمی و محیط زیستی به فارسی زبانان آموزش داده و شکل گیری شبکه پرماکالچر را راهبری کنیم.

پرماکالچر چیست؟
1.پرماکالچر یک چارچوب خلاّقانه است برای ابداع شیوه های زندگی پایدار.
2.پرماکالچر روشی است عملی مبتنی بر توسعۀ سیستمهای متوازن )از منظر زیست محیطی
​​​​​​​ (، کارآمد و مفید که در همه جا و برای همه کس قابل استفاده است. با بررّسی دقیق راهها و روشهایی که منابع خود را مصرف میکنیم....

درهای اوبه به روی همه باز !
​​​​​​​ به اشتراک گذاشتن و گذراندن لحظات خوب زندگی در طبیعت لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، در یک رویداد شرکت کنید، داوطلب شوید تا یاد بگیرید و اجازه دهید ما هم از شما یاد بگیریم، پس به دنیای اوبه خوش آمدی. اگر کنجکاوی، ایده و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن دارید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

کل پروژه توسط تیمی از داوطلبان پشتیبانی می شود که با عشق به کار خود و علاقه مندی به پروژه، همکاری فعال خود را برای توسعه اوبه اهدا کرده اند و ایمان دارند برای فرهنگی پایدار و بستری مناسب برای آیندگان نیاز است گروهی باشیم که برای فارسی زبانان مسیر را هموار کنیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش