معرفی پرماکالچر

برای درک بهتر، کلمه پرماکالچر را باز میکنیم؛ پرماکالچر (Permaculture) ترکیبی از کلمه پرماننت(Premanent)   که به معنی دائمی و پایدار است و کلمه کالچر (Culture)  به دو معنی به کار میرود:  یکی کشت و دیگری فرهنگ. در سال های اولیه از کلمه کشاورزی به جای فرهنگ استفاده میشد ولی امروزه در سیر تکاملی، به فرهنگ دائمی تبدیل شده است و به بیانی زیباتر فرهنگ پایدار نامیده میشود.
در پرماکالچر بسیار به لغت اکولوژی بر میخوریم که لازم میدانم همینجا معنی این کلمه را باز کنم. اکولوژی به معنی بوم شناسی است، بوم‌شناسی در فارسی ترجمه واژگانی از نام لاتین آن یعنی اکولوژی است. ...

پرماکالچر چیست؟
1.پرماکالچر یک چارچوب خلاّقانه است برای ابداع شیوه های زندگی پایدار.
2.پرماکالچر روشی است عملی مبتنی بر توسعۀ سیستمهای متوازن )از منظر زیست محیطی
​​​​​​​ (، کارآمد و مفید که در همه جا و برای همه کس قابل استفاده است. با بررّسی دقیق راهها و روشهایی که منابع خود را مصرف میکنیم....

ببینید چگونه می توان با این پوستر رایگان از منطقه های پرماکالچر در طراحی استفاده کنید و اگر نیاز میدونید آن را چاپ کنید پوستر مناطق پرماکالچر یک ابزار آموزشی عالی برای ارائه به دانش آموزان یا به عنوان یک مرجع است.

ببینید چگونه می توان با این پوستر رایگان از پرماکالچر استفاده کرد و اگر نیاز میدانید آن را چاپ کنید پوستر گل پرماکالچر یک ابزار آموزشی عالی برای ارائه به دانش آموزان یا به عنوان یک مرجع است.

مفهوم پرماکالچر را که با این پوستر رایگان نشان داده شده است، ببینید تا بتوانید چاپ کنید مفهوم پرماکالچر در مقیاس آن چنان گسترده است که توضیح آن برای تازه واردان می تواند چالشی واقعی باشد.

معرفی پروژه های موفق پرماکالچر در دنیا

پرماکالچر (فرهنگ پایدار) نشان دهنده طراحی و اخلاق نوآورانه است، بر اساس فرآیندی که کشاورزی را پایدارتر می کند، خاک را دوباره تقویت می کند، آب را حفظ می کند و جریان تولید زباله را تغییر می دهد. این فرآیند از روابط روزمره موجود در طبیعت الهام گرفته میشود. هدف اصلی اتخاذ اصول پرماکالچر این است که افراد بتوانند خودشان تولید کننده باشند و مصرف کننده وابسته نباشند. این تکنیک ها بسته به آب و هوا و منابع خاص منطقه به روش های مختلفی در سراسر جهان انجام می شود. در حالی که روش‌های شیوه‌های پرماکالچر متنوع هستند، رویکرد کل‌نگر ثابت می‌ماند. بنابراین به راحتی می توان در نظر داشت که اصول اولیه اخلاق پایدار شامل مراقبت از زمین، مراقبت از مردم و به اشتراک گذاری منابع است.

اخیراً یک فراخوان قوی برای تحقیق وجود دارد که مزایای بلندمدت و مشارکت بالای افرادی که این اصول را اتخاذ می کنند به همراه دارد. به گفته اسکات پیتمن، مدیر موسسه ملی پرماکالچر، تقریباً 100000 تا 150000 دانش آموز دوره های گواهی شده در این زمینه را گذرانده اند و تقریباً 50000 دانش آموز از ایالات متحده هستند. همچنین حجم وسیعی از اطلاعات وجود دارد که بسیاری از داستان‌های موفقیت آمیز مرتبط با پرماکالچر (فرهنگ پایدار) را تأیید می‌کند که در سراسر جهان اجرا شده‌اند. 

از اوبه پرماکالچر حمایت کنید
کمک های مالی سخاوتمندانه شما به ما کمک می کند تا مقالات و رسانه های خبری دنیای پرماکالچر را رایگان ارائه دهیم، و به فارسی زبانان در سراسر جهان آموزش دهیم، الهام باشیم و توانمند تا از طریق پرماکالچر، سبک زندگی پایدارتر و اخلاقی را داشته باشند.در عین حال، جدای، از کمک های فیزیکی و فکری، که می تواند از طریق داوطلبانه انجام دهید، امکان حمایت از پروژه حتی از نظر اقتصادی از طریق تأمین مالی جمعی یا با کمک های داوطلبانه ساده برای کمک به هزینه هایی که به طور اجتناب ناپذیر ایجاد می شود وجود دارد. 

ما فعالان طراحی پرماکالچر می خواهیم با ایجاد یک آکادمی آموزشی، دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و هم چنین رویدادهایی برای انتقال دانش پرماکالچر و ایجاد شبکه‌ های آموزشی و حمایتی برگزار بکنیم و جامعه‌ای با طراحی پرماکالچر در میان فارسی زبانان دنیا به خصوص ایران شکل دهیم و با این کار مفاهیم پرماکالچر را در قالب استانداردهای بین المللی و با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقلیمی و محیط زیستی به فارسی زبانان آموزش داده و شکل گیری شبکه پرماکالچر را راهبری کنیم.

درهای اوبه به روی همه باز !
​​​​​​​ به اشتراک گذاشتن و گذراندن لحظات خوب زندگی در طبیعت لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، در یک رویداد شرکت کنید، داوطلب شوید تا یاد بگیرید و اجازه دهید ما هم از شما یاد بگیریم، پس به دنیای اوبه خوش آمدی. اگر کنجکاوی، ایده و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن دارید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

کل پروژه توسط تیمی از داوطلبان پشتیبانی می شود که با عشق به کار خود و علاقه مندی به پروژه، همکاری فعال خود را برای توسعه اوبه اهدا کرده اند و ایمان دارند برای فرهنگی پایدار و بستری مناسب برای آیندگان نیاز است گروهی باشیم که برای فارسی زبانان مسیر را هموار کنیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش