پروژه های اوبه

"کتاب دفترچه راهنمای طراحی پرماکالچر" «اکنون واضح است که وحدت بین مردم از پایبندی مشترک به یک سری اصول اخلاقی ناشی می شود. هرکسی می‌تواند مسیر متفاوتی را با سرعت خود و در محدوده منابع خود طی کند، هر چند که هدفشان یکسان باشد، که در مورد ما زمینی پر جنب و جوش، پیچیده و پایدار است.»

 پروژه اوبه از اواخر سال 2019 از یک مدل آگرواکولوژیکیِ پرماکالچر الهام گرفته است. این یک مزرعه خانوادگی چند منظوره است که بر اساس سازماندهی مجدد و ارتقاء یک زمین کوچک به مساحت 5 هزار متر(1.5 بیولچ رجیو امیلیا) با یک بنای سنگی قدیمی و باستانی 400 ساله در حال بازسازی و دگرگونی در منطقه ای تپه ای و مرتفع است.  

آیا می خواهید تجربه بیشتری در زمینه طراحی پرماکالچر کسب کنید؟ این دوره 8 روزه ی طراحی پیشرفته یک ادامه عالی برای دوره طراحی پرماکالچر است. به تیم مربیان مجرب ما بپیوندید در حالی که با هم تمرین می کنیم و آنچه را که در طول سال ها آموخته ایم به اشتراک می گذاریم: اگر دوره طراحی پرماکالچر را گذرانده اید، می دانید که این مجموعه مهارت ها پتانسیل تغییر جهان را دارد.  

بی‌شک اساسی‌ترین نیازهای بشر برای بقاء و یا زندگی راحت تر خوراک، پوشاک و مسکن است. به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه ، بی‌شک اساسی‌ترین نیازهای بشر برای بقاء و یا زندگی راحت تر خوراک، پوشاک و مسکن است پس از تأمین خوراک و پوشاک مسکن خوب و امن می‌تواند کیفیت زندگی بشر را بهتر و راحت تر نماید.

پرماکالچر یک علم طراحی پایدار است که ریشه در مشاهده طبیعت دارد. پس ما برای مشاهده بهتر تصمیم گرفتیم به سفر برویم. صفری پایدار و پرخاطره سفری که ما میخواهیم برگزار کنیم یک تور دوچرخه سواری در شهرهای هم مهم فرهنگی ایرانی است تا که بتوانیم در فرهنگ باستانی ایران زمین کاوشگری کنیم و تا با هم یکی از اصول پرماکالچر را در کنار هم تمرین کنیم.

برای درک بهتر، کلمه پرماکالچر را باز میکنیم؛ پرماکالچر (Permaculture) ترکیبی از کلمه پرماننت(Premanent)   که به معنی دائمی و پایدار است و کلمه کالچر (Culture)  به دو معنی به کار میرود:  یکی کشت و دیگری فرهنگ. در سال های اولیه از کلمه کشاورزی به جای فرهنگ استفاده میشد ولی امروزه در سیر تکاملی، به فرهنگ دائمی تبدیل شده است و به بیانی زیباتر فرهنگ پایدار نامیده میشود.
در پرماکالچر بسیار به لغت اکولوژی بر میخوریم که لازم میدانم همینجا معنی این کلمه را باز کنم. اکولوژی به معنی بوم شناسی است، بوم‌شناسی در فارسی ترجمه واژگانی از نام لاتین آن یعنی اکولوژی است. ...

از اوبه پرماکالچر حمایت کنید
کمک های مالی سخاوتمندانه شما به ما کمک می کند تا مقالات و رسانه های خبری دنیای پرماکالچر را رایگان ارائه دهیم، و به فارسی زبانان در سراسر جهان آموزش دهیم، الهام باشیم و توانمند تا از طریق پرماکالچر، سبک زندگی پایدارتر و اخلاقی را داشته باشند.در عین حال، جدای، از کمک های فیزیکی و فکری، که می تواند از طریق داوطلبانه انجام دهید، امکان حمایت از پروژه حتی از نظر اقتصادی از طریق تأمین مالی جمعی یا با کمک های داوطلبانه ساده برای کمک به هزینه هایی که به طور اجتناب ناپذیر ایجاد می شود وجود دارد. 

ما فعالان طراحی پرماکالچر می خواهیم با ایجاد یک آکادمی آموزشی، دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و هم چنین رویدادهایی برای انتقال دانش پرماکالچر و ایجاد شبکه‌ های آموزشی و حمایتی برگزار بکنیم و جامعه‌ای با طراحی پرماکالچر در میان فارسی زبانان دنیا به خصوص ایران شکل دهیم و با این کار مفاهیم پرماکالچر را در قالب استانداردهای بین المللی و با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقلیمی و محیط زیستی به فارسی زبانان آموزش داده و شکل گیری شبکه پرماکالچر را راهبری کنیم.

پرماکالچر چیست؟
1.پرماکالچر یک چارچوب خلاّقانه است برای ابداع شیوه های زندگی پایدار.
2.پرماکالچر روشی است عملی مبتنی بر توسعۀ سیستمهای متوازن )از منظر زیست محیطی
​​​​​​​ (، کارآمد و مفید که در همه جا و برای همه کس قابل استفاده است. با بررّسی دقیق راهها و روشهایی که منابع خود را مصرف میکنیم....

درهای اوبه به روی همه باز !
​​​​​​​ به اشتراک گذاشتن و گذراندن لحظات خوب زندگی در طبیعت لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، در یک رویداد شرکت کنید، داوطلب شوید تا یاد بگیرید و اجازه دهید ما هم از شما یاد بگیریم، پس به دنیای اوبه خوش آمدی. اگر کنجکاوی، ایده و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن دارید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

کل پروژه توسط تیمی از داوطلبان پشتیبانی می شود که با عشق به کار خود و علاقه مندی به پروژه، همکاری فعال خود را برای توسعه اوبه اهدا کرده اند و ایمان دارند برای فرهنگی پایدار و بستری مناسب برای آیندگان نیاز است گروهی باشیم که برای فارسی زبانان مسیر را هموار کنیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش