دوره های آموزشی اوبه

مقدمه ای بر پرماکالچر

​دوره طراحی 72 ساعته PDC

دوره های طراحی پیشرفته APDC

هدف از این دوره ارائه شناخت اولیه در طول دو روز است که اصولا این دوره در دو روز اولیه کلاس "طراحی پرماکالچر PDC 72H". بر اساس مکان و نیاز سازمان می توان کارگاه های عملی هم برنامه ریزی کرد. " مقدمه ای بر پرماکالچر" به عنوان دوره مقدماتی پرماکالچر معتبر است، هر کسی که مایل باشد می تواند ماژول های اضافی را دنبال کرده و دوره پایه پرماکالچر یعنی "طراحی پرماکالچر PDC 72H" را تکمیل کند.

پرماکالچر (فرهنگ پایدار) به درون هر فرد ریشه می دواند. مراقبت از مردم ابتدا با مراقبت از خود شروع می شود. جهانی گشوده می شود و امکان رویارویی با یک سفر پر ماجرا که با شروع از بعد وجودی شخصی، که به شما امکان می دهد پتانسیل های خود را کشف کنید و از این طریق آگاهانه تر و پایدارتر برنامه ریزی و عمل کنید. طراحی بر اساس چشم انداز  با هدف ایجاد سیستم های زندگی پایدار در طول زمان و همچنین ایجاد ...

آیا می خواهید تجربه بیشتری در زمینه طراحی پرماکالچر کسب کنید؟ این دوره 8 روزه ی طراحی پیشرفته یک ادامه عالی برای دوره طراحی پرماکالچر است. به تیم مربیان مجرب ما بپیوندید در حالی که با هم تمرین می کنیم و آنچه را که در طول سال ها آموخته ایم به اشتراک می گذاریم: اگر دوره طراحی پرماکالچر را گذرانده اید، می دانید که این مجموعه مهارت ها پتانسیل تغییر جهان را دارد.  

دوره استادی , معلمان  PTM

دوره  باغبانی جنگل

بعد از دوره طراحی پرماکالچر چه باید کرد؟

PTM دوره ای به دنبال موضوعات آموزشی پرماکالچر از رزماری مورو، یک معلم مشهور بین المللی با چندین دهه تجربه تدریس پرماکالچر است.  برای کسانی طراحی شده است که می خواهند بر اساس روش های یادگیری مشارکتی رزماری تدریس کنند و طرز تفکر ما در مورد آموزش را متحول کند. دوره PTM طوری طراحی شده است که تدریس را تبدیل به یک تبادل متحول کننده و سرگرم کننده برای کسانی کند که...

درختستان غذا و یا جنگل غذا که «باغ جنگلی»، «جنگل خوراکی» و «باغ سبزی» نیز نامیده می شود، یک کشت چند منظوره است که در آن درختان چوبی، گیاهان میوه، گیاهان دارویی، سبزیجات و بسیاری موارد دیگر در هم افزایی با گیاهان خود به خود قرار گرفته اند. حیوانات درختستان غذا را می توان در گوشه ای از باغ یا در زمین های بسیار وسیع ساخت، همچنین می توانید باغ میوه ویا جنگل را تبدیل کنید به درختستان غذا.

در دوره های طراحی که پی دی سی 72 ساعته هم نامیده می شود مسیرها متنوع و متفاوت هستند، همانطو که شرکت کننده ها متفاوت هستند، برخی خود را با برنامه های پرماکالچری سر گرم میکنند، برخی دیگر یک سازنده مزرعه میشوند، بعضی ها هم راه دیگری را انتخای میکنند ، برخی دیگر در دورهها یا کارگاه های آموزشی بیشتر در مورد موضوعات خاص یا فناوری های مناسب شرکت می کنند. برخی شبکه های انسانی می شوند و تبدیل به نقاط و محل تجمع می شوند. موتورهایی که بدون آنها دانش و تماس ایجاد نمی شود.

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​​فرم ثبت نام  در دوره های  آموزشی اوبه

برای ثبت نام در دوره های آموزشی ، لطفا فرم زیر را به دقت تکمیل نمایید و منتظر تماس همکاران ما باشید.
* برای نتیجه بهتر ، پیشنهاد میشود با رایانه این فرم را تکمیل نمایید.

برای درک بهتر، کلمه پرماکالچر را باز میکنیم؛ پرماکالچر (Permaculture) ترکیبی از کلمه پرماننت(Premanent)   که به معنی دائمی و پایدار است و کلمه کالچر (Culture)  به دو معنی به کار میرود:  یکی کشت و دیگری فرهنگ. در سال های اولیه از کلمه کشاورزی به جای فرهنگ استفاده میشد ولی امروزه در سیر تکاملی، به فرهنگ دائمی تبدیل شده است و به بیانی زیباتر فرهنگ پایدار نامیده میشود.
در پرماکالچر بسیار به لغت اکولوژی بر میخوریم که لازم میدانم همینجا معنی این کلمه را باز کنم. اکولوژی به معنی بوم شناسی است، بوم‌شناسی در فارسی ترجمه واژگانی از نام لاتین آن یعنی اکولوژی است. ...

از اوبه پرماکالچر حمایت کنید
کمک های مالی سخاوتمندانه شما به ما کمک می کند تا مقالات و رسانه های خبری دنیای پرماکالچر را رایگان ارائه دهیم، و به فارسی زبانان در سراسر جهان آموزش دهیم، الهام باشیم و توانمند تا از طریق پرماکالچر، سبک زندگی پایدارتر و اخلاقی را داشته باشند.در عین حال، جدای، از کمک های فیزیکی و فکری، که می تواند از طریق داوطلبانه انجام دهید، امکان حمایت از پروژه حتی از نظر اقتصادی از طریق تأمین مالی جمعی یا با کمک های داوطلبانه ساده برای کمک به هزینه هایی که به طور اجتناب ناپذیر ایجاد می شود وجود دارد. 

ما فعالان طراحی پرماکالچر می خواهیم با ایجاد یک آکادمی آموزشی، دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و هم چنین رویدادهایی برای انتقال دانش پرماکالچر و ایجاد شبکه‌ های آموزشی و حمایتی برگزار بکنیم و جامعه‌ای با طراحی پرماکالچر در میان فارسی زبانان دنیا به خصوص ایران شکل دهیم و با این کار مفاهیم پرماکالچر را در قالب استانداردهای بین المللی و با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقلیمی و محیط زیستی به فارسی زبانان آموزش داده و شکل گیری شبکه پرماکالچر را راهبری کنیم.

پرماکالچر چیست؟
1.پرماکالچر یک چارچوب خلاّقانه است برای ابداع شیوه های زندگی پایدار.
2.پرماکالچر روشی است عملی مبتنی بر توسعۀ سیستمهای متوازن )از منظر زیست محیطی
​​​​​​​ (، کارآمد و مفید که در همه جا و برای همه کس قابل استفاده است. با بررّسی دقیق راهها و روشهایی که منابع خود را مصرف میکنیم....

درهای اوبه به روی همه باز !
​​​​​​​ به اشتراک گذاشتن و گذراندن لحظات خوب زندگی در طبیعت لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، در یک رویداد شرکت کنید، داوطلب شوید تا یاد بگیرید و اجازه دهید ما هم از شما یاد بگیریم، پس به دنیای اوبه خوش آمدی. اگر کنجکاوی، ایده و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن دارید، اینجا مکان مناسبی برای شماست.

کل پروژه توسط تیمی از داوطلبان پشتیبانی می شود که با عشق به کار خود و علاقه مندی به پروژه، همکاری فعال خود را برای توسعه اوبه اهدا کرده اند و ایمان دارند برای فرهنگی پایدار و بستری مناسب برای آیندگان نیاز است گروهی باشیم که برای فارسی زبانان مسیر را هموار کنیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش